PROTETIKA

Čo je protetika?

Zubný kaz prináša veľa nepríjemností. Napríklad problematické žuvanie potravy alebo estetické hľadisko, keď zub alebo zuby vyzerajú neatraktívne. Existuje však riešenie a tým je obnoviť tvar zuba pomocou protetiky. Zubná protéza – korunka – sa inštaluje, ak je koreň zuba ešte zdravý alebo obnoviteľný. Je teda možné obnoviť funkcie zdravého zuba, a priniesť mu tak plnú funkčnosť a estetiku. Keramické korunky sa takmer neodlišujú od skutočných zubov, ktoré, mimochodom, pod týmito keramickými korunkami prakticky nepodliehajú oslabeniu alebo ničeniu. Čistá keramika je navyše absolútne biokompatibilná s mäkkými tkanivami ľudského tela.

Cenník služieb

Korunka E-Max

Korunka E-Max je celokeramická konštrukcia, ktorej rám je vyrobený zo sklokeramiky alebo oxidu zirkónia. Vďaka svojej priehľadnosti má E-Max vynikajúce estetické vlastnosti a poskytuje dostatok možností na obnovu zubov v ich prirodzenom odtieni.

Prečo E-Max?

Najodolnejšie a najinovatívnejšie korunky, ktorých kvalita bola preverená časom. Sú neobvykle tenké kvôli pevnosti keramiky, ktorá neumožňuje prakticky žiadne „škrípanie“ zubov, čo predchádza poškodeniu skloviny. Nezafarbia sa ani nepoškodia a teda aj po 15 rokoch sú tieto korunky rovnaké ako v deň inštalácie. Disponujú maximálnou biokompatibilitou a hypoalergénnosťou. Tesné pripevnenie platničky k zubu zabezpečuje vysokopresný automatický skenovací a frézovací proces, pri ktorom je vylúčený ľudský faktor. To zaručuje následnú ochranu pred vniknutím baktérií a pigmentov pod korunkou.

Cenník služieb